JusTT Challenge (week 4) - 26 Feb 2020Final Standings
1 Josh Sachs 103 2 Aharon Moshe Smith 93 3 Matan Lapidot 84 4 Gabi Palay 76 5 Eli Slasky 68 6 Yoni Rabson 61 7 Noah Levin 55 8 Benji Sher 50 9 Da’el Basserabie 45 10 Gavriel Waksman 41 11 Daniel Duek 37 12 Raphael Kantor 33 13 Azriel Goldstein 30 14 Amichai Altman 27 15 Elnatan Sosnovik 24 16 Joey Paiker 22 17 Zach Carpel 20 18 Yonah Goldfein 18 19 Benji Waksman 16 20 Jake Goldberg 14 21 Ariel Greenberg 13 - Kovi Blumenau 13
Tournament Statistics
Matches played: 61 Level-ups: 17 Level-downs: 4 First match started: 17:08 Last match finished: 22:26 Tournament Duration: 5:17
All Results
Amichai A 0-2 Josh S Joey P 0-2 Josh S Joey P 0-2 Amichai A Azriel G 0-2 Eli S Elnatan S 0-2 Eli S Elnatan S 1-2 Azriel G Daniel D 0-2 Benji S Benji W 0-2 Benji S Benji W 0-2 Daniel D Gabi P 0-2 Matan L Jake G 0-2 Matan L Jake G 0-2 Gabi P Raphael K 0-2 Yoni R Zach C 0-2 Yoni R Zach C 0-2 Raphael K Da’el B 2-0 Gavriel W Kovi B 0-2 Gavriel W Kovi B 0-2 Da’el B Noah L 0-2 Aharon Moshe S Yonah G 2-0 Ariel G Ariel G 0-2 Aharon Moshe S Yonah G 0-2 Noah L Yonah G 0-2 Aharon Moshe S Ariel G 0-2 Noah L Benji S 2-0 Amichai A Da’el B 0-2 Gabi P Aharon Moshe S 2-0 Raphael K Matan L 2-0 Azriel G Yoni R 2-1 Daniel D Noah L 2-0 Gavriel W Top Division:
QUARTERFINAL: Benji S 0-2 Gabi P QUARTERFINAL: Eli S 1-2 Aharon Moshe S QUARTERFINAL: Matan L 2-0 Yoni R QUARTERFINAL: Josh S 2-1 Noah L PLATE SEMIFINAL: Benji S 1-2 Eli S PLATE SEMIFINAL: Yoni R 2-1 Noah L SEMIFINAL: Josh S 2-0 Matan L SEMIFINAL: Aharon Moshe S 2-1 Gabi P SEVENTH PLACE PLAYOFF: Benji S 1-2 Noah L FIFTH PLACE PLAYOFF: Yoni R 1-2 Eli S THIRD PLACE PLAYOFF: Gabi P 1-2 Matan L FINAL: Josh S 3-2 Aharon Moshe S FINAL: Josh S 2-0 Aharon Moshe S First Division:
QUARTERFINAL: Da’el B 2-0 Amichai A QUARTERFINAL: Daniel D 2-0 Azriel G QUARTERFINAL: Raphael K 2-0 Joey P QUARTERFINAL: Gavriel W 2-0 Elnatan S PLATE SEMIFINAL: Azriel G 2-1 Elnatan S PLATE SEMIFINAL: Amichai A 2-1 Joey P SEMIFINAL: Raphael K 0-2 Da’el B SEMIFINAL: Gavriel W 2-0 Daniel D SEVENTH PLACE PLAYOFF: Joey P 0-2 Elnatan S FIFTH PLACE PLAYOFF: Azriel G 2-1 Amichai A THIRD PLACE PLAYOFF: Raphael K 0-2 Daniel D FINAL: Gavriel W 0-2 Da’el B Second Division:
QUARTERFINAL: Zach C 2-0 Ariel G QUARTERFINAL: Kovi B 0-2 Yonah G SEMIFINAL: Benji W 0-2 Yonah G SEMIFINAL: Jake G 1-2 Zach C THIRD PLACE PLAYOFF: Jake G 0-2 Benji W FINAL: Yonah G 0-2 Zach C
Final Standings
1 | Josh Sachs | 103 |
2 | Aharon Moshe Smith | 93 |
3 | Matan Lapidot | 84 |
4 | Gabi Palay | 76 |
5 | Eli Slasky | 68 |
6 | Yoni Rabson | 61 |
7 | Noah Levin | 55 |
8 | Benji Sher | 50 |
9 | Da’el Basserabie | 45 |
10 | Gavriel Waksman | 41 |
11 | Daniel Duek | 37 |
12 | Raphael Kantor | 33 |
13 | Azriel Goldstein | 30 |
14 | Amichai Altman | 27 |
15 | Elnatan Sosnovik | 24 |
16 | Joey Paiker | 22 |
17 | Zach Carpel | 20 |
18 | Yonah Goldfein | 18 |
19 | Benji Waksman | 16 |
20 | Jake Goldberg | 14 |
21 | Ariel Greenberg | 13 |
- | Kovi Blumenau | 13 |
Tournament Statistics
Matches played: | 61 |
Level-ups: | 17 |
Level-downs: | 4 |
First match started: | 17:08 |
Last match finished: | 22:26 |
Tournament Duration: | 5:17 |
All Results
Amichai A | 0-2 | Josh S | |
Joey P | 0-2 | Josh S | |
Joey P | 0-2 | Amichai A | |
Azriel G | 0-2 | Eli S | |
Elnatan S | 0-2 | Eli S | |
Elnatan S | 1-2 | Azriel G | |
Daniel D | 0-2 | Benji S | |
Benji W | 0-2 | Benji S | |
Benji W | 0-2 | Daniel D | |
Gabi P | 0-2 | Matan L | |
Jake G | 0-2 | Matan L | |
Jake G | 0-2 | Gabi P | |
Raphael K | 0-2 | Yoni R | |
Zach C | 0-2 | Yoni R | |
Zach C | 0-2 | Raphael K | |
Da’el B | 2-0 | Gavriel W | |
Kovi B | 0-2 | Gavriel W | |
Kovi B | 0-2 | Da’el B | |
Noah L | 0-2 | Aharon Moshe S | |
Yonah G | 2-0 | Ariel G | |
Ariel G | 0-2 | Aharon Moshe S | |
Yonah G | 0-2 | Noah L | |
Yonah G | 0-2 | Aharon Moshe S | |
Ariel G | 0-2 | Noah L | |
Benji S | 2-0 | Amichai A | |
Da’el B | 0-2 | Gabi P | |
Aharon Moshe S | 2-0 | Raphael K | |
Matan L | 2-0 | Azriel G | |
Yoni R | 2-1 | Daniel D | |
Noah L | 2-0 | Gavriel W | |
Top Division: | |||
QUARTERFINAL: | |||
Benji S | 0-2 | Gabi P | |
QUARTERFINAL: | |||
Eli S | 1-2 | Aharon Moshe S | |
QUARTERFINAL: | |||
Matan L | 2-0 | Yoni R | |
QUARTERFINAL: | |||
Josh S | 2-1 | Noah L | |
PLATE SEMIFINAL: | |||
Benji S | 1-2 | Eli S | |
PLATE SEMIFINAL: | |||
Yoni R | 2-1 | Noah L | |
SEMIFINAL: | |||
Josh S | 2-0 | Matan L | |
SEMIFINAL: | |||
Aharon Moshe S | 2-1 | Gabi P | |
SEVENTH PLACE PLAYOFF: | |||
Benji S | 1-2 | Noah L | |
FIFTH PLACE PLAYOFF: | |||
Yoni R | 1-2 | Eli S | |
THIRD PLACE PLAYOFF: | |||
Gabi P | 1-2 | Matan L | |
FINAL: | |||
Josh S | 3-2 | Aharon Moshe S | |
FINAL: | |||
Josh S | 2-0 | Aharon Moshe S | |
First Division: | |||
QUARTERFINAL: | |||
Da’el B | 2-0 | Amichai A | |
QUARTERFINAL: | |||
Daniel D | 2-0 | Azriel G | |
QUARTERFINAL: | |||
Raphael K | 2-0 | Joey P | |
QUARTERFINAL: | |||
Gavriel W | 2-0 | Elnatan S | |
PLATE SEMIFINAL: | |||
Azriel G | 2-1 | Elnatan S | |
PLATE SEMIFINAL: | |||
Amichai A | 2-1 | Joey P | |
SEMIFINAL: | |||
Raphael K | 0-2 | Da’el B | |
SEMIFINAL: | |||
Gavriel W | 2-0 | Daniel D | |
SEVENTH PLACE PLAYOFF: | |||
Joey P | 0-2 | Elnatan S | |
FIFTH PLACE PLAYOFF: | |||
Azriel G | 2-1 | Amichai A | |
THIRD PLACE PLAYOFF: | |||
Raphael K | 0-2 | Daniel D | |
FINAL: | |||
Gavriel W | 0-2 | Da’el B | |
Second Division: | |||
QUARTERFINAL: | |||
Zach C | 2-0 | Ariel G | |
QUARTERFINAL: | |||
Kovi B | 0-2 | Yonah G | |
SEMIFINAL: | |||
Benji W | 0-2 | Yonah G | |
SEMIFINAL: | |||
Jake G | 1-2 | Zach C | |
THIRD PLACE PLAYOFF: | |||
Jake G | 0-2 | Benji W | |
FINAL: | |||
Yonah G | 0-2 | Zach C |