Super Series V Leg #1 - 27 Feb 2020Final Standings
1 Ruan Scholtz 1000 2 Marius Morkel 900 3 Bilal Dada 810 4 Andreas Smith 729 5 Migael Van Velden 656 6 Wian Louwrens 590 7 Jandre Potgieter 531 8 Peter Chan 478 9 Nahum Lutchman 430 10 Jordan Theron 387 11 Christo Van Biljon 331 - Faizel Salie 331 13 Paula Janse Van Rensburg 268 - Zaid Aboo 268 15 Brendon Poonsamy 218 - Blake Van Der Walt 218 17 Kevin Sidler 185 18 Vusi Phokompe 167 19 Danelle Kritzinger 150 20 Joggie Du Toit 135 21 Juane Scholtz 122 22 Dirk Van Velden 110
Tournament Statistics
Matches played: 64 Level-ups: 17 Level-downs: 1 First match started: 19:12 Last match finished: 22:29 Tournament Duration: 3:16
All Results
Blake V 0-2 Marius M Kevin S 0-2 Marius M Kevin S 1-2 Blake V Vusi P 0-2 Paula J Christo V 0-2 Paula J Christo V 2-1 Vusi P Jordan T 0-2 Brendon P Danelle K 1-2 Brendon P Danelle K 0-2 Jordan T Jandre P 0-2 Nahum L Juane S 1-2 Nahum L Juane S 0-2 Jandre P Zaid A 0-2 Wian L Joggie D 0-2 Wian L Joggie D 0-2 Zaid A Peter C 0-2 Ruan S Dirk V 0-2 Ruan S Dirk V 0-2 Peter C Bilal D 2-0 Migael V TRN 2416 P 0-1 Migael V TRN 2416 P 0-1 Bilal D Faizel S 2-1 Andreas S TRN 2416 P 0-1 Andreas S TRN 2416 P 0-1 Faizel S Bilal D 2-0 Jordan T Marius M 2-0 Zaid A Faizel S 1-2 Jandre P Ruan S 2-0 Christo V Paula J 1-2 Peter C Brendon P 1-2 Migael V Wian L 2-0 Blake V Nahum L 1-2 Andreas S Top Division:
QUARTERFINAL: Marius M 2-1 Jandre P QUARTERFINAL: Peter C 0-2 Bilal D QUARTERFINAL: Migael V 1-2 Ruan S QUARTERFINAL: Andreas S 2-0 Wian L PLATE SEMIFINAL: Migael V 2-0 Peter C PLATE SEMIFINAL: Wian L 2-1 Jandre P SEMIFINAL: Bilal D 0-3 Ruan S SEMIFINAL: Marius M 3-2 Andreas S SEVENTH PLACE PLAYOFF: Peter C 1-2 Jandre P FIFTH PLACE PLAYOFF: Wian L 1-2 Migael V THIRD PLACE PLAYOFF: Bilal D 2-0 Andreas S FINAL: Marius M 1-3 Ruan S First Division:
QUARTERFINAL: Faizel S 2-0 Zaid A QUARTERFINAL: Christo V 2-1 Brendon P QUARTERFINAL: Jordan T 2-1 Paula J QUARTERFINAL: Blake V 1-2 Nahum L PLATE SEMIFINAL: Brendon P 0-2 Paula J PLATE SEMIFINAL: Blake V 0-2 Zaid A SEMIFINAL: Jordan T 2-1 Christo V SEMIFINAL: Faizel S 1-2 Nahum L FINAL: Nahum L 2-1 Jordan T Second Division:
QUARTERFINAL: Kevin S 1-0 TRN 2416 P QUARTERFINAL: Vusi P 1-0 TRN 2416 P QUARTERFINAL: Juane S 0-2 Joggie D QUARTERFINAL: Danelle K 2-1 Dirk V PLATE SEMIFINAL: Juane S 1-0 TRN 2416 P PLATE SEMIFINAL: Dirk V 1-0 TRN 2416 P SEMIFINAL: Kevin S 2-0 Joggie D SEMIFINAL: Vusi P 2-1 Danelle K FIFTH PLACE PLAYOFF: Juane S 2-0 Dirk V THIRD PLACE PLAYOFF: Danelle K 2-0 Joggie D FINAL: Kevin S 2-1 Vusi P
Final Standings
1 | Ruan Scholtz | 1000 |
2 | Marius Morkel | 900 |
3 | Bilal Dada | 810 |
4 | Andreas Smith | 729 |
5 | Migael Van Velden | 656 |
6 | Wian Louwrens | 590 |
7 | Jandre Potgieter | 531 |
8 | Peter Chan | 478 |
9 | Nahum Lutchman | 430 |
10 | Jordan Theron | 387 |
11 | Christo Van Biljon | 331 |
- | Faizel Salie | 331 |
13 | Paula Janse Van Rensburg | 268 |
- | Zaid Aboo | 268 |
15 | Brendon Poonsamy | 218 |
- | Blake Van Der Walt | 218 |
17 | Kevin Sidler | 185 |
18 | Vusi Phokompe | 167 |
19 | Danelle Kritzinger | 150 |
20 | Joggie Du Toit | 135 |
21 | Juane Scholtz | 122 |
22 | Dirk Van Velden | 110 |
Tournament Statistics
Matches played: | 64 |
Level-ups: | 17 |
Level-downs: | 1 |
First match started: | 19:12 |
Last match finished: | 22:29 |
Tournament Duration: | 3:16 |
All Results
Blake V | 0-2 | Marius M | |
Kevin S | 0-2 | Marius M | |
Kevin S | 1-2 | Blake V | |
Vusi P | 0-2 | Paula J | |
Christo V | 0-2 | Paula J | |
Christo V | 2-1 | Vusi P | |
Jordan T | 0-2 | Brendon P | |
Danelle K | 1-2 | Brendon P | |
Danelle K | 0-2 | Jordan T | |
Jandre P | 0-2 | Nahum L | |
Juane S | 1-2 | Nahum L | |
Juane S | 0-2 | Jandre P | |
Zaid A | 0-2 | Wian L | |
Joggie D | 0-2 | Wian L | |
Joggie D | 0-2 | Zaid A | |
Peter C | 0-2 | Ruan S | |
Dirk V | 0-2 | Ruan S | |
Dirk V | 0-2 | Peter C | |
Bilal D | 2-0 | Migael V | |
TRN 2416 P | 0-1 | Migael V | |
TRN 2416 P | 0-1 | Bilal D | |
Faizel S | 2-1 | Andreas S | |
TRN 2416 P | 0-1 | Andreas S | |
TRN 2416 P | 0-1 | Faizel S | |
Bilal D | 2-0 | Jordan T | |
Marius M | 2-0 | Zaid A | |
Faizel S | 1-2 | Jandre P | |
Ruan S | 2-0 | Christo V | |
Paula J | 1-2 | Peter C | |
Brendon P | 1-2 | Migael V | |
Wian L | 2-0 | Blake V | |
Nahum L | 1-2 | Andreas S | |
Top Division: | |||
QUARTERFINAL: | |||
Marius M | 2-1 | Jandre P | |
QUARTERFINAL: | |||
Peter C | 0-2 | Bilal D | |
QUARTERFINAL: | |||
Migael V | 1-2 | Ruan S | |
QUARTERFINAL: | |||
Andreas S | 2-0 | Wian L | |
PLATE SEMIFINAL: | |||
Migael V | 2-0 | Peter C | |
PLATE SEMIFINAL: | |||
Wian L | 2-1 | Jandre P | |
SEMIFINAL: | |||
Bilal D | 0-3 | Ruan S | |
SEMIFINAL: | |||
Marius M | 3-2 | Andreas S | |
SEVENTH PLACE PLAYOFF: | |||
Peter C | 1-2 | Jandre P | |
FIFTH PLACE PLAYOFF: | |||
Wian L | 1-2 | Migael V | |
THIRD PLACE PLAYOFF: | |||
Bilal D | 2-0 | Andreas S | |
FINAL: | |||
Marius M | 1-3 | Ruan S | |
First Division: | |||
QUARTERFINAL: | |||
Faizel S | 2-0 | Zaid A | |
QUARTERFINAL: | |||
Christo V | 2-1 | Brendon P | |
QUARTERFINAL: | |||
Jordan T | 2-1 | Paula J | |
QUARTERFINAL: | |||
Blake V | 1-2 | Nahum L | |
PLATE SEMIFINAL: | |||
Brendon P | 0-2 | Paula J | |
PLATE SEMIFINAL: | |||
Blake V | 0-2 | Zaid A | |
SEMIFINAL: | |||
Jordan T | 2-1 | Christo V | |
SEMIFINAL: | |||
Faizel S | 1-2 | Nahum L | |
FINAL: | |||
Nahum L | 2-1 | Jordan T | |
Second Division: | |||
QUARTERFINAL: | |||
Kevin S | 1-0 | TRN 2416 P | |
QUARTERFINAL: | |||
Vusi P | 1-0 | TRN 2416 P | |
QUARTERFINAL: | |||
Juane S | 0-2 | Joggie D | |
QUARTERFINAL: | |||
Danelle K | 2-1 | Dirk V | |
PLATE SEMIFINAL: | |||
Juane S | 1-0 | TRN 2416 P | |
PLATE SEMIFINAL: | |||
Dirk V | 1-0 | TRN 2416 P | |
SEMIFINAL: | |||
Kevin S | 2-0 | Joggie D | |
SEMIFINAL: | |||
Vusi P | 2-1 | Danelle K | |
FIFTH PLACE PLAYOFF: | |||
Juane S | 2-0 | Dirk V | |
THIRD PLACE PLAYOFF: | |||
Danelle K | 2-0 | Joggie D | |
FINAL: | |||
Kevin S | 2-1 | Vusi P |