JusTT Challenge - 13 Oct 2021Final Standings
1 Luke Abrahams 332 2 Abdul Hay 299 3 Dean Levy 269 4 Safie Ismael 242 5 Craig Meyer 218 6 Ruan Scholtz 196 7 Villyen Motaze 176 8 Faizel Salie 158 9 Yoni Rabson 142 10 Aharon Moshe Smith 128 11 Bini Sassoon 115 12 Branden Bartlett 104 13 Simon Dimant 94 14 Raphael Smith 85 15 Juane Scholtz 77 16 Keira Sorour 69 17 Yoave Dayan 62 18 Jason Grossman 56 19 Binyamin Salie 50 20 Daniel Rubin 45 21 Rory Williams 41 22 Benji Waksman 37 23 Adam Sack 33 24 Benno Leibowitz 30 25 Ashley Leibowitz 27 26 Tamara Salie 24 27 Ezra Berger 22 28 Leo Ming 20 29 Shmueli Goldchmit 18 30 Marthe-Marie Kohne 16 31 Greg Freund 14 32 Saul Moss 13
Tournament Statistics
Matches played: 112 Level-ups: 44 Level-downs: 6 First match started: 19:08 Last match finished: 21:44 Tournament Duration: 2:35
All Results
Bini S 0-2 Luke A Raphael S 0-2 Abdul H Yoni R 0-2 Villyen M Safie I 2-0 Craig M Ezra B 0-2 Dean L Aharon Moshe S 0-2 Branden B Juane S 0-2 Faizel S Simon D 0-2 Ruan S Leo M 2-0 Keira S Greg F 0-2 Benji W Yoave D 2-1 Binyamin S Rory W 2-0 Adam S Saul M 0-2 Daniel R Marthe-Marie K 0-2 Tamara S Ashley L 0-2 Jason G Benno L 2-0 Shmueli G Keira S 0-2 Luke A Benji W 0-2 Abdul H Binyamin S 0-2 Villyen M Adam S 0-2 Craig M Daniel R 0-2 Dean L Tamara S 0-2 Branden B Jason G 0-2 Faizel S Shmueli G 0-2 Ruan S Leo M 0-2 Bini S Greg F 0-2 Raphael S Yoave D 0-2 Yoni R Rory W 0-2 Safie I Saul M 0-2 Ezra B Marthe-Marie K 0-2 Aharon Moshe S Ashley L 0-2 Juane S Benno L 0-2 Simon D Leo M 0-2 Luke A Greg F 0-2 Abdul H Yoave D 0-2 Villyen M Rory W 0-2 Craig M Saul M 0-2 Dean L Marthe-Marie K 0-2 Branden B Ashley L 0-2 Faizel S Benno L 0-2 Ruan S Keira S 0-2 Bini S Benji W 0-2 Raphael S Binyamin S 0-2 Yoni R Adam S 0-2 Safie I Daniel R 1-2 Ezra B Tamara S 0-2 Aharon Moshe S Jason G 2-1 Juane S Shmueli G 0-2 Simon D Ruan S 2-0 Keira S Benji W 2-0 Saul M Faizel S 2-0 Raphael S Abdul H 2-0 Yoni R Juane S 0-2 Safie I Craig M 2-0 Bini S Simon D 0-2 Luke A Dean L 2-1 Aharon Moshe S Ezra B 1-2 Rory W Binyamin S 2-0 Greg F Leo M 0-2 Jason G Branden B 0-2 Villyen M Adam S 2-0 Marthe-Marie K Yoave D 2-0 Shmueli G Daniel R 2-0 Ashley L Tamara S 1-2 Benno L Top Division:
QUARTERFINAL: Faizel S 0-2 Abdul H QUARTERFINAL: Ruan S 0-2 Dean L QUARTERFINAL: Craig M 0-2 Safie I QUARTERFINAL: Villyen M 0-2 Luke A PLATE SEMIFINAL: Faizel S 0-2 Craig M PLATE SEMIFINAL: Villyen M 0-2 Ruan S SEMIFINAL: Safie I 0-2 Abdul H SEMIFINAL: Dean L 0-2 Luke A SEVENTH PLACE PLAYOFF: Faizel S 0-2 Villyen M FIFTH PLACE PLAYOFF: Ruan S 0-2 Craig M THIRD PLACE PLAYOFF: Safie I 0-2 Dean L FINAL: Luke A 2-1 Abdul H First Division:
QUARTERFINAL: Aharon Moshe S 2-0 Keira S QUARTERFINAL: Yoni R 2-0 Raphael S QUARTERFINAL: Simon D 0-2 Branden B QUARTERFINAL: Juane S 1-2 Bini S PLATE SEMIFINAL: Raphael S 2-1 Juane S PLATE SEMIFINAL: Simon D 2-0 Keira S SEMIFINAL: Aharon Moshe S 2-0 Branden B SEMIFINAL: Bini S 0-2 Yoni R SEVENTH PLACE PLAYOFF: Juane S 2-0 Keira S FIFTH PLACE PLAYOFF: Simon D 2-0 Raphael S THIRD PLACE PLAYOFF: Bini S 2-0 Branden B FINAL: Aharon Moshe S 0-2 Yoni R Second Division:
QUARTERFINAL: Rory W 0-2 Yoave D QUARTERFINAL: Benji W 1-2 Jason G QUARTERFINAL: Adam S 0-2 Daniel R QUARTERFINAL: Binyamin S 2-0 Benno L PLATE SEMIFINAL: Benno L 0-2 Rory W PLATE SEMIFINAL: Adam S 1-2 Benji W SEMIFINAL: Jason G 2-1 Daniel R SEMIFINAL: Yoave D 2-0 Binyamin S SEVENTH PLACE PLAYOFF: Benno L 0-2 Adam S FIFTH PLACE PLAYOFF: Benji W 0-2 Rory W THIRD PLACE PLAYOFF: Binyamin S 2-1 Daniel R FINAL: Jason G 0-2 Yoave D Third Division:
QUARTERFINAL: Leo M 2-0 Saul M QUARTERFINAL: Ashley L 2-0 Marthe-Marie K QUARTERFINAL: Tamara S 2-1 Greg F QUARTERFINAL: Shmueli G 0-2 Ezra B PLATE SEMIFINAL: Marthe-Marie K 2-0 Saul M PLATE SEMIFINAL: Greg F 1-2 Shmueli G SEMIFINAL: Leo M 0-2 Ashley L SEMIFINAL: Ezra B 1-2 Tamara S SEVENTH PLACE PLAYOFF: Greg F 2-0 Saul M FIFTH PLACE PLAYOFF: Marthe-Marie K 0-2 Shmueli G THIRD PLACE PLAYOFF: Ezra B 2-1 Leo M FINAL: Ashley L 2-0 Tamara S
Final Standings
1 | Luke Abrahams | 332 |
2 | Abdul Hay | 299 |
3 | Dean Levy | 269 |
4 | Safie Ismael | 242 |
5 | Craig Meyer | 218 |
6 | Ruan Scholtz | 196 |
7 | Villyen Motaze | 176 |
8 | Faizel Salie | 158 |
9 | Yoni Rabson | 142 |
10 | Aharon Moshe Smith | 128 |
11 | Bini Sassoon | 115 |
12 | Branden Bartlett | 104 |
13 | Simon Dimant | 94 |
14 | Raphael Smith | 85 |
15 | Juane Scholtz | 77 |
16 | Keira Sorour | 69 |
17 | Yoave Dayan | 62 |
18 | Jason Grossman | 56 |
19 | Binyamin Salie | 50 |
20 | Daniel Rubin | 45 |
21 | Rory Williams | 41 |
22 | Benji Waksman | 37 |
23 | Adam Sack | 33 |
24 | Benno Leibowitz | 30 |
25 | Ashley Leibowitz | 27 |
26 | Tamara Salie | 24 |
27 | Ezra Berger | 22 |
28 | Leo Ming | 20 |
29 | Shmueli Goldchmit | 18 |
30 | Marthe-Marie Kohne | 16 |
31 | Greg Freund | 14 |
32 | Saul Moss | 13 |
Tournament Statistics
Matches played: | 112 |
Level-ups: | 44 |
Level-downs: | 6 |
First match started: | 19:08 |
Last match finished: | 21:44 |
Tournament Duration: | 2:35 |
All Results
Bini S | 0-2 | Luke A | |
Raphael S | 0-2 | Abdul H | |
Yoni R | 0-2 | Villyen M | |
Safie I | 2-0 | Craig M | |
Ezra B | 0-2 | Dean L | |
Aharon Moshe S | 0-2 | Branden B | |
Juane S | 0-2 | Faizel S | |
Simon D | 0-2 | Ruan S | |
Leo M | 2-0 | Keira S | |
Greg F | 0-2 | Benji W | |
Yoave D | 2-1 | Binyamin S | |
Rory W | 2-0 | Adam S | |
Saul M | 0-2 | Daniel R | |
Marthe-Marie K | 0-2 | Tamara S | |
Ashley L | 0-2 | Jason G | |
Benno L | 2-0 | Shmueli G | |
Keira S | 0-2 | Luke A | |
Benji W | 0-2 | Abdul H | |
Binyamin S | 0-2 | Villyen M | |
Adam S | 0-2 | Craig M | |
Daniel R | 0-2 | Dean L | |
Tamara S | 0-2 | Branden B | |
Jason G | 0-2 | Faizel S | |
Shmueli G | 0-2 | Ruan S | |
Leo M | 0-2 | Bini S | |
Greg F | 0-2 | Raphael S | |
Yoave D | 0-2 | Yoni R | |
Rory W | 0-2 | Safie I | |
Saul M | 0-2 | Ezra B | |
Marthe-Marie K | 0-2 | Aharon Moshe S | |
Ashley L | 0-2 | Juane S | |
Benno L | 0-2 | Simon D | |
Leo M | 0-2 | Luke A | |
Greg F | 0-2 | Abdul H | |
Yoave D | 0-2 | Villyen M | |
Rory W | 0-2 | Craig M | |
Saul M | 0-2 | Dean L | |
Marthe-Marie K | 0-2 | Branden B | |
Ashley L | 0-2 | Faizel S | |
Benno L | 0-2 | Ruan S | |
Keira S | 0-2 | Bini S | |
Benji W | 0-2 | Raphael S | |
Binyamin S | 0-2 | Yoni R | |
Adam S | 0-2 | Safie I | |
Daniel R | 1-2 | Ezra B | |
Tamara S | 0-2 | Aharon Moshe S | |
Jason G | 2-1 | Juane S | |
Shmueli G | 0-2 | Simon D | |
Ruan S | 2-0 | Keira S | |
Benji W | 2-0 | Saul M | |
Faizel S | 2-0 | Raphael S | |
Abdul H | 2-0 | Yoni R | |
Juane S | 0-2 | Safie I | |
Craig M | 2-0 | Bini S | |
Simon D | 0-2 | Luke A | |
Dean L | 2-1 | Aharon Moshe S | |
Ezra B | 1-2 | Rory W | |
Binyamin S | 2-0 | Greg F | |
Leo M | 0-2 | Jason G | |
Branden B | 0-2 | Villyen M | |
Adam S | 2-0 | Marthe-Marie K | |
Yoave D | 2-0 | Shmueli G | |
Daniel R | 2-0 | Ashley L | |
Tamara S | 1-2 | Benno L | |
Top Division: | |||
QUARTERFINAL: | |||
Faizel S | 0-2 | Abdul H | |
QUARTERFINAL: | |||
Ruan S | 0-2 | Dean L | |
QUARTERFINAL: | |||
Craig M | 0-2 | Safie I | |
QUARTERFINAL: | |||
Villyen M | 0-2 | Luke A | |
PLATE SEMIFINAL: | |||
Faizel S | 0-2 | Craig M | |
PLATE SEMIFINAL: | |||
Villyen M | 0-2 | Ruan S | |
SEMIFINAL: | |||
Safie I | 0-2 | Abdul H | |
SEMIFINAL: | |||
Dean L | 0-2 | Luke A | |
SEVENTH PLACE PLAYOFF: | |||
Faizel S | 0-2 | Villyen M | |
FIFTH PLACE PLAYOFF: | |||
Ruan S | 0-2 | Craig M | |
THIRD PLACE PLAYOFF: | |||
Safie I | 0-2 | Dean L | |
FINAL: | |||
Luke A | 2-1 | Abdul H | |
First Division: | |||
QUARTERFINAL: | |||
Aharon Moshe S | 2-0 | Keira S | |
QUARTERFINAL: | |||
Yoni R | 2-0 | Raphael S | |
QUARTERFINAL: | |||
Simon D | 0-2 | Branden B | |
QUARTERFINAL: | |||
Juane S | 1-2 | Bini S | |
PLATE SEMIFINAL: | |||
Raphael S | 2-1 | Juane S | |
PLATE SEMIFINAL: | |||
Simon D | 2-0 | Keira S | |
SEMIFINAL: | |||
Aharon Moshe S | 2-0 | Branden B | |
SEMIFINAL: | |||
Bini S | 0-2 | Yoni R | |
SEVENTH PLACE PLAYOFF: | |||
Juane S | 2-0 | Keira S | |
FIFTH PLACE PLAYOFF: | |||
Simon D | 2-0 | Raphael S | |
THIRD PLACE PLAYOFF: | |||
Bini S | 2-0 | Branden B | |
FINAL: | |||
Aharon Moshe S | 0-2 | Yoni R | |
Second Division: | |||
QUARTERFINAL: | |||
Rory W | 0-2 | Yoave D | |
QUARTERFINAL: | |||
Benji W | 1-2 | Jason G | |
QUARTERFINAL: | |||
Adam S | 0-2 | Daniel R | |
QUARTERFINAL: | |||
Binyamin S | 2-0 | Benno L | |
PLATE SEMIFINAL: | |||
Benno L | 0-2 | Rory W | |
PLATE SEMIFINAL: | |||
Adam S | 1-2 | Benji W | |
SEMIFINAL: | |||
Jason G | 2-1 | Daniel R | |
SEMIFINAL: | |||
Yoave D | 2-0 | Binyamin S | |
SEVENTH PLACE PLAYOFF: | |||
Benno L | 0-2 | Adam S | |
FIFTH PLACE PLAYOFF: | |||
Benji W | 0-2 | Rory W | |
THIRD PLACE PLAYOFF: | |||
Binyamin S | 2-1 | Daniel R | |
FINAL: | |||
Jason G | 0-2 | Yoave D | |
Third Division: | |||
QUARTERFINAL: | |||
Leo M | 2-0 | Saul M | |
QUARTERFINAL: | |||
Ashley L | 2-0 | Marthe-Marie K | |
QUARTERFINAL: | |||
Tamara S | 2-1 | Greg F | |
QUARTERFINAL: | |||
Shmueli G | 0-2 | Ezra B | |
PLATE SEMIFINAL: | |||
Marthe-Marie K | 2-0 | Saul M | |
PLATE SEMIFINAL: | |||
Greg F | 1-2 | Shmueli G | |
SEMIFINAL: | |||
Leo M | 0-2 | Ashley L | |
SEMIFINAL: | |||
Ezra B | 1-2 | Tamara S | |
SEVENTH PLACE PLAYOFF: | |||
Greg F | 2-0 | Saul M | |
FIFTH PLACE PLAYOFF: | |||
Marthe-Marie K | 0-2 | Shmueli G | |
THIRD PLACE PLAYOFF: | |||
Ezra B | 2-1 | Leo M | |
FINAL: | |||
Ashley L | 2-0 | Tamara S |