Youth Day Table Tennis - Scholars Doubles - 16 Jun 2022Final Standings
Tournament Statistics
Matches played: 31 Level-ups: 24 Level-downs: 0 First match started: 15:29 Last match finished: 17:52 Tournament Duration: 2:23
All Results
Motshele & Njabulo M 0-2 Juane & Tamara J Kean & Gerhard K 0-2 Juane & Tamara J Kean & Gerhard K 2-0 Motshele & Njabulo M Edwin & Stephan E 2-1 Abenezer & Jeandro A Ruben & Nicke R 0-2 Abenezer & Jeandro A Ruben & Nicke R 1-2 Edwin & Stephan E Liam & Shane L 2-1 Mauritz & Yurich M Jonathan & Marco J 2-0 Mauritz & Yurich M Jonathan & Marco J 2-0 Liam & Shane L Derick & Chrisjan D 2-0 Rickus & Leanu R Blake & Ruan B 2-0 Jean & Sebastian J Jean & Sebastian J 2-0 Rickus & Leanu R Blake & Ruan B 2-0 Derick & Chrisjan D Blake & Ruan B 2-0 Rickus & Leanu R Jean & Sebastian J 1-2 Derick & Chrisjan D Top Division:
QUARTERFINAL: Blake & Ruan B 2-0 Kean & Gerhard K QUARTERFINAL: Juane & Tamara J 2-0 Derick & Chrisjan D QUARTERFINAL: Edwin & Stephan E 3-2 Liam & Shane L QUARTERFINAL: Jonathan & Marco J 2-1 Abenezer & Jeandro A PLATE SEMIFINAL: Kean & Gerhard K 0-2 Derick & Chrisjan D PLATE SEMIFINAL: Abenezer & Jeandro A 2-0 Liam & Shane L SEMIFINAL: Juane & Tamara J 1-2 Blake & Ruan B SEMIFINAL: Edwin & Stephan E 1-2 Jonathan & Marco J SEVENTH PLACE PLAYOFF: Liam & Shane L 2-0 Kean & Gerhard K FIFTH PLACE PLAYOFF: Derick & Chrisjan D 2-0 Abenezer & Jeandro A THIRD PLACE PLAYOFF: Edwin & Stephan E 2-0 Juane & Tamara J FINAL: Blake & Ruan B 3-1 Jonathan & Marco J First Division:
SEMIFINAL: Motshele & Njabulo M 0-2 Jean & Sebastian J SEMIFINAL: Mauritz & Yurich M 0-2 Ruben & Nicke R THIRD PLACE PLAYOFF: Mauritz & Yurich M 0-2 Motshele & Njabulo M FINAL: Jean & Sebastian J 2-1 Ruben & Nicke R
Final Standings
Tournament Statistics
Matches played: | 31 |
Level-ups: | 24 |
Level-downs: | 0 |
First match started: | 15:29 |
Last match finished: | 17:52 |
Tournament Duration: | 2:23 |
All Results
Motshele & Njabulo M | 0-2 | Juane & Tamara J | |
Kean & Gerhard K | 0-2 | Juane & Tamara J | |
Kean & Gerhard K | 2-0 | Motshele & Njabulo M | |
Edwin & Stephan E | 2-1 | Abenezer & Jeandro A | |
Ruben & Nicke R | 0-2 | Abenezer & Jeandro A | |
Ruben & Nicke R | 1-2 | Edwin & Stephan E | |
Liam & Shane L | 2-1 | Mauritz & Yurich M | |
Jonathan & Marco J | 2-0 | Mauritz & Yurich M | |
Jonathan & Marco J | 2-0 | Liam & Shane L | |
Derick & Chrisjan D | 2-0 | Rickus & Leanu R | |
Blake & Ruan B | 2-0 | Jean & Sebastian J | |
Jean & Sebastian J | 2-0 | Rickus & Leanu R | |
Blake & Ruan B | 2-0 | Derick & Chrisjan D | |
Blake & Ruan B | 2-0 | Rickus & Leanu R | |
Jean & Sebastian J | 1-2 | Derick & Chrisjan D | |
Top Division: | |||
QUARTERFINAL: | |||
Blake & Ruan B | 2-0 | Kean & Gerhard K | |
QUARTERFINAL: | |||
Juane & Tamara J | 2-0 | Derick & Chrisjan D | |
QUARTERFINAL: | |||
Edwin & Stephan E | 3-2 | Liam & Shane L | |
QUARTERFINAL: | |||
Jonathan & Marco J | 2-1 | Abenezer & Jeandro A | |
PLATE SEMIFINAL: | |||
Kean & Gerhard K | 0-2 | Derick & Chrisjan D | |
PLATE SEMIFINAL: | |||
Abenezer & Jeandro A | 2-0 | Liam & Shane L | |
SEMIFINAL: | |||
Juane & Tamara J | 1-2 | Blake & Ruan B | |
SEMIFINAL: | |||
Edwin & Stephan E | 1-2 | Jonathan & Marco J | |
SEVENTH PLACE PLAYOFF: | |||
Liam & Shane L | 2-0 | Kean & Gerhard K | |
FIFTH PLACE PLAYOFF: | |||
Derick & Chrisjan D | 2-0 | Abenezer & Jeandro A | |
THIRD PLACE PLAYOFF: | |||
Edwin & Stephan E | 2-0 | Juane & Tamara J | |
FINAL: | |||
Blake & Ruan B | 3-1 | Jonathan & Marco J | |
First Division: | |||
SEMIFINAL: | |||
Motshele & Njabulo M | 0-2 | Jean & Sebastian J | |
SEMIFINAL: | |||
Mauritz & Yurich M | 0-2 | Ruben & Nicke R | |
THIRD PLACE PLAYOFF: | |||
Mauritz & Yurich M | 0-2 | Motshele & Njabulo M | |
FINAL: | |||
Jean & Sebastian J | 2-1 | Ruben & Nicke R |