Tournament Results

Legends Invitational #8 - 31 Jan 2019

Final Standings

1Ruan Kahts1153
2Marius Morkel1038
3Japie Crafford934
4Kobus Heyns841
5Mahomed Shaffe757
6Jonathan Zetisky681
7Shaun Stanley613
8Werner Bredenkamp552
9Gabs Ebrahim497
10Joey Ebrahim447
11Sias Van Deventer402
12Deon Kloppers362
13Paula Janse Van Rensburg326
14Werner Stroebel293
15Tim Faro264
16Andreas Smith238
17Cassie Carstens214
18Chris Schulte193
19Hendrie Jr Wolfswinkel174
20Jon-jon Bam157
21Brendon Poonsamy141
22Paul Goncalves127
23Allan Streaton114
24Reinard Harmse103


Tournament Statistics

Matches played:62
Level-ups:18
Level-downs:4
First match started:18:48
Last match finished:22:34
Tournament Duration:3:46

All Results

Brendon P0-2Ruan KResults Image
Andreas S0-2Ruan KResults Image
Andreas S2-0Brendon PResults Image
Werner S0-2Marius MResults Image
Paul G0-2Marius MResults Image
Paul G0-2Werner SResults Image
Tim F0-2Kobus HResults Image
Hendrie Jr W0-2Kobus HResults Image
Hendrie Jr W0-2Tim FResults Image
Paula J1-2Japie CResults Image
Jon-jon B0-2Japie CResults Image
Jon-jon B0-2Paula JResults Image
Joey E1-2Shaun SResults Image
Reinard H0-2Shaun SResults Image
Reinard H1-2Joey EResults Image
Werner B2-0Sias VResults Image
Allan S1-2Sias VResults Image
Allan S0-2Werner BResults Image
Cassie C0-2Mahomed SResults Image
Gabs E0-2Mahomed SResults Image
Gabs E2-1Cassie CResults Image
Jonathan Z2-1Chris SResults Image
Deon K2-0Chris SResults Image
Deon K1-2Jonathan ZResults Image
Mahomed S2-0Werner SResults Image
Marius M2-0Gabs EResults Image
Jonathan Z2-0Andreas SResults Image
Ruan K2-1Deon KResults Image
Shaun S2-0Paula JResults Image
Werner B2-0Tim FResults Image
Kobus H2-0Sias VResults Image
Japie C2-0Joey EResults Image

Top Division:

QUARTERFINAL:
Kobus H3-0Werner BResults Image
QUARTERFINAL:
Ruan K3-0Jonathan ZResults Image
QUARTERFINAL:
Marius M3-0Mahomed SResults Image
QUARTERFINAL:
Japie C3-1Shaun SResults Image
PLATE SEMIFINAL:
Shaun S1-3Jonathan ZResults Image
PLATE SEMIFINAL:
Werner B1-2Mahomed SResults Image
SEMIFINAL:
Marius M3-1Kobus HResults Image
SEMIFINAL:
Ruan K3-2Japie CResults Image
SEVENTH PLACE PLAYOFF:
Werner B0-2Shaun SResults Image
FIFTH PLACE PLAYOFF:
Jonathan Z0-2Mahomed SResults Image
THIRD PLACE PLAYOFF:
Kobus H2-3Japie CResults Image
FINAL:
Ruan K3-1Marius MResults Image

First Division:

QUARTERFINAL:
Andreas S0-2Deon KResults Image
QUARTERFINAL:
Paula J0-2Joey EResults Image
QUARTERFINAL:
Werner S1-2Gabs EResults Image
QUARTERFINAL:
Tim F0-2Sias VResults Image
PLATE SEMIFINAL:
Paula J2-0Andreas SResults Image
PLATE SEMIFINAL:
Tim F1-2Werner SResults Image
SEMIFINAL:
Deon K0-2Joey EResults Image
SEMIFINAL:
Gabs E2-0Sias VResults Image
FINAL:
Joey E0-2Gabs EResults Image

Second Division:

QUARTERFINAL:
Jon-jon B2-0Reinard HResults Image
QUARTERFINAL:
Brendon P0-2Chris SResults Image
QUARTERFINAL:
Paul G0-2Cassie CResults Image
QUARTERFINAL:
Hendrie Jr W2-1Allan SResults Image
PLATE SEMIFINAL:
Allan S0-2Paul GResults Image
PLATE SEMIFINAL:
Reinard H1-2Brendon PResults Image
SEMIFINAL:
Cassie C2-0Hendrie Jr WResults Image
SEMIFINAL:
Chris S2-0Jon-jon BResults Image
FINAL:
Chris S1-2Cassie CResults Image