Tournament Results

Super Series IV Leg #12 - 18 Nov 2019

Final Standings

1Mahomed Shaffe908
2Ruan Scholtz817
3Paula Janse Van Rensburg735
4Joel Goncalves662
5Gabs Ebrahim596
6Paul Goncalves536
7Lina Vitanova482
8Gerhard Van Der Merwe434
9Nahum Lutchman391
10Jordan Theron352
11Roy Marques317
12Nico Van Der Merwe285
13Werner Bredenkamp257
14Werner Stroebel231
15Chris Schulte208
16Andreas Smith187
17Danie Olivier168
18Faizel Salie151
19Bilal Dada136
20Bernd Kassier122
21Johan Nolte110
22Zaid Aboo99
23Jandre Potgieter89
24Vusi Phokompe80
25Rameez Ebrahim72
26Kevin Sidler65
27Arno Bothma56
-Jacques Hartwig56
29Raees Ebrahim48


Tournament Statistics

Matches played:66
Level-ups:22
Level-downs:5
First match started:18:47
Last match finished:22:29
Tournament Duration:3:41

All Results

Jandre P0-2Jordan TResults Image
Danie O0-2Gerhard VResults Image
Andreas S2-0Bernd KResults Image
Ruan S2-1Bilal DResults Image
Paul G2-0Arno BResults Image
Roy M2-0Johan NResults Image
Nico V2-1Vusi PResults Image
Andreas S0-2Paul GResults Image
Joel G2-1Jacques HResults Image
Chris S1-2Gerhard VResults Image
Werner B1-2Ruan SResults Image
Joel G2-0Nico VResults Image
Vusi P2-0Jacques HResults Image
Arno B0-2Bernd KResults Image
Gabs E2-0Kevin SResults Image
Lina V2-0Rameez EResults Image
Paula J2-0Raees EResults Image
Mahomed S2-0Jordan TResults Image
Werner S2-0Faizel SResults Image
Paula J2-0Roy MResults Image
Nahum L2-0Zaid AResults Image
Johan N2-1Raees EResults Image
Gabs E2-0Nahum LResults Image
Werner S1-2Lina VResults Image
Rameez E1-2Faizel SResults Image
Zaid A2-1Kevin SResults Image

Top Division:

QUARTERFINAL:
Mahomed S2-0Paul GResults Image
QUARTERFINAL:
Ruan S2-1Gabs EResults Image
QUARTERFINAL:
Gerhard V1-2Joel GResults Image
QUARTERFINAL:
Lina V0-2Paula JResults Image
PLATE SEMIFINAL:
Lina V1-2Paul GResults Image
PLATE SEMIFINAL:
Gabs E2-1Gerhard VResults Image
SEMIFINAL:
Joel G2-3Ruan SResults Image
SEMIFINAL:
Mahomed S3-0Paula JResults Image
SEVENTH PLACE PLAYOFF:
Gerhard V1-2Lina VResults Image
FIFTH PLACE PLAYOFF:
Paul G1-2Gabs EResults Image
THIRD PLACE PLAYOFF:
Joel G0-2Paula JResults Image
FINAL:
Mahomed S3-0Ruan SResults Image

First Division:

QUARTERFINAL:
Andreas S0-2Jordan TResults Image
QUARTERFINAL:
Nico V2-1Chris SResults Image
QUARTERFINAL:
Roy M2-1Werner SResults Image
QUARTERFINAL:
Nahum L2-1Werner BResults Image
PLATE SEMIFINAL:
Werner S2-0Andreas SResults Image
PLATE SEMIFINAL:
Werner B2-1Chris SResults Image
SEMIFINAL:
Jordan T2-0Roy MResults Image
SEMIFINAL:
Nico V1-2Nahum LResults Image
SEVENTH PLACE PLAYOFF:
Chris S2-0Andreas SResults Image
FIFTH PLACE PLAYOFF:
Werner S1-2Werner BResults Image
THIRD PLACE PLAYOFF:
Nico V1-2Roy MResults Image
FINAL:
Jordan T0-2Nahum LResults Image

Second Division:

QUARTERFINAL:
Jandre P1-2Bernd KResults Image
QUARTERFINAL:
Danie O2-1Vusi PResults Image
QUARTERFINAL:
Bilal D2-0Zaid AResults Image
QUARTERFINAL:
Faizel S2-0Johan NResults Image
PLATE SEMIFINAL:
Zaid A2-0Vusi PResults Image
PLATE SEMIFINAL:
Johan N2-1Jandre PResults Image
SEMIFINAL:
Danie O2-0Bilal DResults Image
SEMIFINAL:
Bernd K0-2Faizel SResults Image
SEVENTH PLACE PLAYOFF:
Vusi P0-2Jandre PResults Image
FIFTH PLACE PLAYOFF:
Johan N2-0Zaid AResults Image
THIRD PLACE PLAYOFF:
Bilal D2-1Bernd KResults Image
FINAL:
Faizel S0-2Danie OResults Image

Third Division:

QUARTERFINAL:
Raees E0-2Rameez EResults Image
SEMIFINAL:
Jacques H0-2Kevin SResults Image
SEMIFINAL:
Arno B1-2Rameez EResults Image
FINAL:
Rameez E2-1Kevin SResults Image