Tournament Results

Super Series IV Leg #17 - 20 Jan 2020

Final Standings

1Marius Morkel940
2Gabs Ebrahim846
3Werner Kahts761
4Brendon Poonsamy685
5Japie Crafford617
6Wian Louwrens555
7Cassie Carstens500
8Werner Bredenkamp450
9Nahum Lutchman405
10Storm Speranza365
11Migael Van Velden329
12Roy Marques296
13Andreas Smith266
14Bilal Dada239
15Werner Stroebel215
16Zaid Aboo194
17Rameez Ebrahim175
18Peter Chan158
19Kevin Sidler142
20Jandre Potgieter128
21Faizel Salie115
22Reuben Vorster104
23Christo Van Biljon94
24Gerhard Van Der Merwe85
25Danelle Kritzinger77
26Bernd Kassier69
27Fanus Vorster62
28Raees Ebrahim56


Tournament Statistics

Matches played:64
Level-ups:26
Level-downs:5
First match started:18:53
Last match finished:22:42
Tournament Duration:3:49

All Results

Werner K2-0Fanus VResults Image
Marius M2-0Danelle KResults Image
Wian L2-0Christo VResults Image
Bilal D2-0Peter CResults Image
Migael V2-1Jandre PResults Image
Faizel S1-2Zaid AResults Image
Nahum L2-0Kevin SResults Image
Brendon P2-1Bilal DResults Image
Werner B2-0Zaid AResults Image
Cassie C2-0Migael VResults Image
Werner S2-1Bernd KResults Image
Gabs E2-0Reuben VResults Image
Storm S2-0Raees EResults Image
Andreas S2-0Rameez EResults Image
Roy M2-0Gerhard VResults Image
Werner K2-0Nahum LResults Image
Storm S1-2Wian LResults Image
Kevin S2-0Fanus VResults Image
Bernd K1-2Reuben VResults Image
Christo V2-0Raees EResults Image
Gabs E2-1Werner SResults Image
Japie C2-0Roy MResults Image
Rameez E2-0Danelle KResults Image
Marius M2-0Andreas SResults Image

Top Division:

QUARTERFINAL:
Brendon P2-0Wian LResults Image
QUARTERFINAL:
Werner B0-2Werner KResults Image
QUARTERFINAL:
Cassie C0-2Gabs EResults Image
QUARTERFINAL:
Japie C0-2Marius MResults Image
PLATE SEMIFINAL:
Japie C2-0Werner BResults Image
PLATE SEMIFINAL:
Cassie C1-2Wian LResults Image
SEMIFINAL:
Werner K2-3Marius MResults Image
SEMIFINAL:
Brendon P2-3Gabs EResults Image
SEVENTH PLACE PLAYOFF:
Cassie C2-1Werner BResults Image
FIFTH PLACE PLAYOFF:
Japie C2-0Wian LResults Image
THIRD PLACE PLAYOFF:
Brendon P1-2Werner KResults Image
FINAL:
Marius M3-1Gabs EResults Image

First Division:

QUARTERFINAL:
Storm S2-1Bilal DResults Image
QUARTERFINAL:
Nahum L2-1Zaid AResults Image
QUARTERFINAL:
Andreas S1-2Roy MResults Image
QUARTERFINAL:
Werner S0-2Migael VResults Image
PLATE SEMIFINAL:
Andreas S2-0Zaid AResults Image
PLATE SEMIFINAL:
Werner S1-2Bilal DResults Image
SEMIFINAL:
Nahum L2-1Roy MResults Image
SEMIFINAL:
Storm S2-1Migael VResults Image
SEVENTH PLACE PLAYOFF:
Werner S2-1Zaid AResults Image
FIFTH PLACE PLAYOFF:
Andreas S2-0Bilal DResults Image
THIRD PLACE PLAYOFF:
Migael V2-0Roy MResults Image
FINAL:
Nahum L2-1Storm SResults Image

Second Division:

QUARTERFINAL:
Jandre P2-0Reuben VResults Image
QUARTERFINAL:
Faizel S1-2Kevin SResults Image
QUARTERFINAL:
Peter C2-1Christo VResults Image
QUARTERFINAL:
Gerhard V1-2Rameez EResults Image
PLATE SEMIFINAL:
Reuben V2-1Christo VResults Image
PLATE SEMIFINAL:
Gerhard V0-2Faizel SResults Image
SEMIFINAL:
Peter C2-0Jandre PResults Image
SEMIFINAL:
Kevin S1-2Rameez EResults Image
SEVENTH PLACE PLAYOFF:
Christo V2-0Gerhard VResults Image
FIFTH PLACE PLAYOFF:
Faizel S2-1Reuben VResults Image
THIRD PLACE PLAYOFF:
Jandre P1-2Kevin SResults Image
FINAL:
Rameez E2-1Peter CResults Image

Third Division:

SEMIFINAL:
Fanus V0-2Danelle KResults Image
SEMIFINAL:
Raees E0-2Bernd KResults Image
THIRD PLACE PLAYOFF:
Raees E1-2Fanus VResults Image
FINAL:
Danelle K2-0Bernd KResults Image